MgA. Oleksii Gerych

gerych[zavináč]konzervator.cz

MgA. Oleksii Gerych vystudoval Hudební konzervatoř Sydora Vorobkeviča v Černovicích na Ukrajině, ve třídě Tetjany Rumjancevé. V roce 2007 úspěšně složil přijímací zkoušku a byl přijat na Národní hudební akademii Ukrajiny P. I. Čajkovského v Kyjevě, kde studoval pod vedením doc. Oxany Ryndenko. Své další vysokoškolské vzdělání v oboru hra na klavír rozvíjel na Fakultě umění Ostravské univerzity u Mgr. Lukáše Michela, Art.D. V roce 2014 byl na téže fakultě přijat k doktorské formě studia.
I během studií stále postupně zdokonaloval své mistrovské ovládání umění klavírní interpretace také u vynikajících českých a zahraničních pedagogů, jakými jsou Carlos Cebro, Eugen Indjic, Elżbieta Stefańska, Aldo Ragone, Alena Vlasáková, Jan Jiraský, Martin Kasík a jiní. Během svého uměleckého života zvítězil na mnohých prestižních mezinárodních soutěžích nejen na Ukrajině, ale i v Polsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Turecku a na Maltě. V roce 2011 obdržel Ukrajinský státní grant pro nadané studenty v oblasti kultury a umění. V témže roce mu byl také přidělen titul čestného občana města Storožinec (Ukrajina).
Pedagogicky působil v Kyjevské dětské akademii umění a hudební škole města Storožinec. V současné době je zaměstnán na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, dále na Ostravské univerzitě, v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde působí jako korepetitor, a rovněž je pedagogem hlavního oboru a korepetice na Církevní konzervatoři v Opavě.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava