Mgr. Milan Bátor, Ph.D., DiS.

Vyučuje: hra na kytaru

Narodil se v roce 1981 v Opavě. Vystudoval hru na kytaru na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve třídě Mg.A. Ondřeje Gilliga. Magisterský titul získal na Filozofické fakultě Ostravské univerzity v oboru Český jazyk a literatura a Hudební výchova pro střední školy. Doktorské studium Hudební teorie a pedagogiky pod vedením prof. Karla Steinmetze CSc. dokončil v červnu 2016 disertací o skladateli Eduardu Dřízgovi.

Milan Bátor působil či působí na klasickou, akustickou, elektrickou kytaru, krétské laouto a turecké outi v těchto kapelách: Můry, Nekuř toho tygra, Nisos, Pearl Jam Revival, UFO Hunters Acoustic, Rebetiko. Jako kytarista se mnohokrát zúčastnil mezinárodních mistrovských kytarových kurzů.

V oblasti hudební publicistiky spolupracuje s následujícími hudebními periodiky, hudebními festivaly a institucemi:
Český rozhlas Vltava, Harmonie, Opera plus, Hudební rozhledy, Protimluv, Ostravan.cz., Mezinárodní hudební festival Janáčkův Máj, Svatováclavský hudební festival, Janáčkovy Hukvaldy, Národní divadlo Moravskoslezské, Slezské divadlo v Opavě, Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravskoslezská Sinfonietta ad.

Pedagogicky je od dob svých studií až dosud spjat se ZUŠ Hradec nad Moravicí. Od roku 2011 rovněž vyučuje hru na kytaru a odborné kytarové předměty na Církevní konzervatoři v Opavě.

© 2003-2017 Církevní konzervatoř Opava