Aktuality

Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena, Opava 2016

Koncem října se v Opavě konal XIX. ročník Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena. Představujeme vítěze: V kategorii interpretace: 1. místo: Jemima Stephenson 2. místo: Daniel Strządała 3. místo: Petra Andrlová a Daniel Knut Pernet V kategorii improvizace: 1. cena: Daniel Strządała Prémie Nadace Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby Petra Ebena: Jemima Stephenson Celá aktualita »

Adventní koncerty 2016

Církevní konzervatoř Opava v roce 2016 připravila 13. ročník adventních koncertů. V podáni sólistů, sboru a komorního orchestru Církevní konzervatoře Opava zazní díla duchovní hudby adventního období sahající od středověkého gregoriánského chorálu až po současnost. Posluchači se mohou těšit na Bachovou Orchestrální suitu h moll, Charpentierův žalm Super flumina Babylonis nebo Ave verum corpus od Gabriela Faurého a další zajímavé instrumentální i vokální skladby. Stěžejním dílem bude Magnificat... Celá aktualita »

Interpretační kurz hry na klarinet, hoboj, fagot

Církevní konzervatoř Opava pořádá interpretační kurz hry na klarinet, hoboj a fagot. Kurz se uskuteční 21. března 2017 v prostorách Církevní konzervatoře v Opavě. Je určen žákům základních uměleckých škol hrajících na klarinet, hoboj či fagot, případně žakům ostatních dechových nástrojů, kteří si chtějí tyto nástroje vyzkoušet. Lektoři: Igor Františák – klarinet Ondřej Milt – klarinet Barbora Šteflová – hoboj Pavel Horák – fagot Program: 13.00 až 16.00 hod. – individuální konzul... Celá aktualita »

Máme rádi baroko 2017

Pozvánka na Barokní hudební dílny pátek 24. a sobota 25. března 2017 Pro příznivce staré hudby, kteří se zajímají o problematiku autentické interpretace a rádi by své vědomosti prohloubili, Církevní konzervatoř Opava připravila interpretační kurzy. Budou probíhat 24. a 25. března 2017 v oborech: • zpěv – Mgr. Irena Troupová (pedagožka na Katedře varhanní a historické interpretace, JAMU a Masarykově univerzitě v Brně) • příčná a zobcová flétna – Michaela Ambrosi, M.Mus. (pedagožka na... Celá aktualita »

Absolventské koncerty 2017

Letošní veřejné absolventské koncerty v CKO: 4. 4. 2017, 18 h, Aula konzervatoře - Absolventský koncert: Jiří Kutálek - klavír, David Kubeša - lesní roh a Martin Hlaváč - housle. 6. 4. 2017, 18 h, Aula konzervatoře - Absolventský koncert: Simona Horáková - příčná flétna, Markéta Husová - zpěv a Lenka Kurková - zpěv. 11. 4. 2017, 18 h, Aula konzervatoře - Absolventský koncert: Silvie Hanzlíková - zpěv a Anna Gavendová - klavír. 19 4. 2017, 18 hodin, Aula konzervatoře - Absolventský koncert... Celá aktualita »

Pozvánka na VI. ročník klavírního festivalu „Magický klavír v proměnách času“

Pomalu, ale jistě, se opět blíží doba opavského podzimního kouzlení na černobílých klávesách, a proto bychom touto cestou chtěli pozvat všechny naše stávající účastníky i nové zájemce na již šestý ročník nesoutěžního klavírního festivalu, který organizuje klavírní oddělení ZUŠ Václava Kálika v Opavě ve spolupráci se SRPUŠ a pod záštitou Magistrátu města Opavy. Letošní festival se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu 2017 tentokrát v atraktivních prostorách Církevní konzervatoře v Opavě, kde... Celá aktualita »

Adventní koncerty 2017

Církevní konzervatoř Opava v roce 2017 připravila 14. ročník adventních koncertů. V podání sólistů, sboru a komorního orchestru Církevní konzervatoře Opava zazní díla duchovní hudby adventního období. Stěžejním dílem bude Žalm 42 "Wie der Hirsch schreit nach frischem Wasser" ("Jako laň dychtí po bystré vodě") od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho pro soprán, sbor a orchestr pod vedením ředitele školy Petra Rajnohy. Posluchači se mohou rovněž těšit na Mozartovou Symfonii č. 26 Es dur, KV 184 a dalš... Celá aktualita »

KONCERT STUDENTŮ KONZERVATOŘE

Církevní konzervatoř Opava Vás zve na již III. abonentní koncert. Tentokrát se představí studenti konzervatoře v aule školy v úterý 23. ledna 2018 od 18 hodin.

Cyklus abonentních koncertů 2017/2018

V nové sezoně 2017/2018 čekají na všechny milovníky hudby zajímavé koncerty, které v rámci cyklu abonentních koncertů pořádá již třetím rokem opavská konzervatoř. Vybrat si můžete z bohaté nabídky koncertů komorní, sólové, sborové a orchestrální tvorby. Cyklus bude zahájen v úterý 31. října v 18:00 hod koncertem pedagogů konzervatoře. V adventním čase potěší opavskou veřejnost tradiční adventní koncert konaný v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Velmi zajímavým hudebním počinem bude provedení... Celá aktualita »

VI. abonentní koncert v Kostele sv. Ducha v Opavě

V úterý 29. května 2018 v 18.00 hodin v Kostele sv. Ducha v Opavě se bude konat poslední koncert abonentní řády 2017/2018. Představí se na něm budoucí absolventi konzervatoře - Anežka Harasimová (lesní roh) a Daniel Poledňák (řízení sboru). Spoluúčinkovat bude smíšený pěvecký sbor Laudate Dominum a Komorní orchestr CKO pod taktovkou Petra Rajnohy. Zazní díla F. A. Rösslera, F. Liszta, E. Griega a dalších skladatelů. Srdečně zveme. Upozorňujeme na změnu místa konání koncertu: KOSTEL SV.... Celá aktualita »

Hudební tábor 2018

Hudební tábor Opava termín 9. - 13. července 2018  pro děti a mládež od 9 let  spousta her a soutěží  výuka se zkušenými umělci  jednodenní výlet do přírody  hudební teorie zábavnou formou  krásné prostředí konzervatoře s velkou zahradou  ukončení formou společného koncertu

Absolventské koncerty 2018

Církevní konzervatoř Opava si tímto dovoluje pozvat všechny své příznivce na absolventské koncerty, které proběhnou již tradičně v dubnových a květnových dnech. 17.4.2018, 18:00 hod Markéta Hendrychová - klavír, pedagogické vedení - MgA. Lukáš Poledna, Ph.D. Barbora Dudková - zpěv, pedagogické vedení - MgA. Andrea Škarbová Aula CKO, Beethovenova 1, Opava 19.4.2018, 18:00 hod Dominika Čubanová - řízení sboru, pedagogické vedení - MgA. Jiří Šikula Šárka Cágová a Jiří Drga - zpěv, peda... Celá aktualita »

Koncert barokní hudby

Církevní konzervatoř Opava Vás zve na koncert barokní hudby v podání pedagogů školy, který se bude konat v pondělí 21. května v 18:00 hod v aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě. Eva Mizerová - zobcové flétny Magdalena Maria Kreis - cembalo, varhanní pozitiv

Jarní muzicírování pro opavské seniory

Studenti konzervatoře spolu s Domovem mládeže připravují hudební vystoupení pro Domov seniorů Bílá Opava. Akce proběhne v pondělí 23. 4. 2018.

Přednáška sestry Angeliky Pintířové - Padá mi to z nebe

Může řeholní sestra stihnout moderovat v rádiu, pracovat v pasťáku i ošetřovat prezidenta? Karmelitánské knihkupectví Opava pořádá se sestrou Angelikou Pintířovou besedu nazvanou Padá mi to z nebe. Půjde o vyprávění i odpovědi na otázky z publika. Bude možné se dozvědět, jak s odvahou odpovídat na Boží výzvy, jak svědčit v moderním světě o víře. Stejná přednáška se uskuteční hned dva dny za sebou. První proběhne v neděli 15. 4. od 17:00 ve farním sále v Kravařích, druhá bude v pondělí 16. 4... Celá aktualita »

Koncert studentů konzervatoře pro seniory

Studenti konzervatoře připravují vystoupení pro seniory. Koncert se bude konat ve středu 14. března 2018 v Domově seniora ve Slavkově.

Studentský ples

Církevní konzervatoř Opava Vás srdečně zve na STUDENTSKÝ PLES, který se uskuteční v sobotu 10. února 2018 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Konopjan.

Den otevřených dveří 2017/2018

- Máte zájem o studium na Církevní konzervatoři Opava a chcete získat víc informaci ohledně vzdělávání? - Rádi byste se podívali na vystoupení našich studentů? - Chcete zažit detektivní dobrodružství a zahrát si questingovou hru na naši škole? Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří ve čtvrtek 8. 2. 2018. 10.00 a 16.00 hodin – vystoupení žáků s prohlídkou areálu školy. Konzultace s pedagogy hlavních oborů od 10.00 do 16.00 hodin.

Přednáška prof. Miloše Schnierera na téma: Leoš Janáček - život a tvorba

Vážení studenti a zájemci z řad veřejnosti, ve čtvrtek 25. ledna 2018 se v době od 10.45 – 12.15 a 12. 45 – 14.15 koná přednáška prof. Miloše Schnierera na téma Leoš Janáček – život a tvorba. Přednáška se uskuteční v aule školy a je přístupná i veřejnosti. Srdečně zveme

Interpretační kurzy 13. 1. 2018

Církevní konzervatoř Opava pořádá interpretační kurz hry na zobcovou a příčnou flétnu, trumpetu, trombon a lesní roh. Interpretační kurzy jsou určeny pro učitele základních uměleckých škol, jejich žáky a všem příznivcům hry na tyto nástroje. On-line registrace do 5. 1. 2018.

Více informací + registrace

Charitativní akce studentů konzervatoře pro opavské seniory

Studenti konzervatoře spolu s Domovem mládeže připravují následující akce pro domovy seniorů: 29. 11. 2017, Domov seniorů sv. Zdislavy - předvánoční vystoupení studentů 1. a 2. ročníku. 3. 12. 2017, Domov seniorů sv. Zdislavy - vystoupení studentů na adventní akci setkání rodin. 6. 12. 2017, Domov seniorů Bílá Opava - předvánoční vystoupení studentů 1. a 2. ročníku, předání pozorností vyrobených na DM.

Beethovenův Hradec 2017

55. ročník Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec v oboru housle pořádá Církevní konzervatoř Opava ve spolupráci s Národním památkovým ústavem – správou zámku Hradec nad Moravicí za finanční podpory Moravskoslezského kraje, Ministerstva kultury České republiky a dalších sponzorů. Soutěž se koná ve dnech 15. – 18. června 2017 na zámku Hradec nad Moravicí, kde na pozvání knížecí rodiny Lichnovských pobývala řada významných osobností, např. v letech 1806 a 1811 Ludwig van Beet... Celá aktualita »

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2017

Den otevřených dveří se uskuteční ve čtvrtek 9. února 2017. Program: 10.00 a 16.00 hodin - koncerty studentů a pedagogů konzervatoře 11.00, 13.00, a 15.00 hodin - komentované prohlídky areálu školy V rámci tohoto dne proběhne koncert studentů, představení jednotlivých studijních oborů, prohlídka budovy školy vč. domova mládeže a další doprovodný program. Zájemci o studium budou mít možnost konzultací s pedagogy hlavních oborů. Pro osobní návštěvu zájemců o studium více informací na t... Celá aktualita »

13. REPREZENTAČNÍ PLES

Církevní konzervatoř Opava Vás srdečně zve na již XIII. REPREZENTAČNÍ PLES, který se uskuteční v sobotu 28. ledna 2017 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava.

Cyklus abonentních koncertů Církevní konzervatoře Opava 2016 - 2017

Poslední koncert této sezony se bude konat v úterý 20. června 2017 v 18.00 hodin v Aule Církevní konzervatoře Opava. Představí se smíšený pěvecký sbor Laudate Dominum pod vedením Jiřího Šimáčka a Komorní orchestr CKO pod taktovkou Petra Rajnohy. Zazní díla A. Dvořáka, G. Faurého, B. Chilcotta a dalších skladatelů. Jste srdečně zváni. Vstupné: 50,- Kč

Jubilant Václav Kálik

V úterý 18. října 2016 v 17 hodin studenti a pedagogové opavské konzervatoře vystoupí na vernisáži výstavy „Jubilant Václav Kálik" v prostorách Památníku Petra Bezruče. Na výstavě se návštěvník dozví fakta o umělcově životě, studiích, kompozičním stylu, sbormistrovské činnosti a především zhlédne autentické věci osobní povahy a další memorabilia, skladatelovu korespondenci s rodinou, přáteli a významnými osobnostmi tehdejší doby, autografy jeho děl i nepřeberné množství původních fotografií, s... Celá aktualita »

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava