Aktuality - archiv

U příležitosti 15. výročí vydala CKO Slavnostní almanach

V průběhu celého školního roku 2013/2014 probíhají v Církevní konzervatoři Opava oslavy 15. výročí jejího založení. Zahájeny byly 2. září 2013. Do Opavy se sjeli vzácní hosté z ciziny – především sestry a bratři Německého řádu, který je zřizovatelem konzervatoře. Mezi váženými hosty byli i ústřední představitelé města Opavy spolu s primátorem prof. PhDr. Zdeňkem Jiráskem, CSc., zástupci významných opavských kulturních institucí – Slezské univerzity a Slezského zemského muzea. Slavnost začala ... Celá aktualita »

Koncert a přednáška P. MgA. Jaroslava Konečného a Miloše Fr. Rejmana

Ve čtvrtek 13. 6. 2013 v 15 hodin se v aule CKO konal koncert a přednáška P. MgA. Jaroslava Konečného a Miloše Fr. Rejmana pod názvem Musica pro Ecclesia. Celá aktualita »

Pěvecký koncert studentek 5. ročníku

Ve čtvrtek 6. 6. 2012 v 18 hodin proběhl v aule CKO na Beethovenově ul. č. 1 pěvecký koncert studentek 5. ročníku. Celá aktualita »

Koncert a přednáška americké varhanice Joan DeVee Dixon

V rámci festivalu Americké jaro 2013 v Opavě na půdě Církevní konzervatoře Opava koncertovala ve čtvrtek 30. května ve 14 hodin americká varhanice Joan DeVee Dixon. Program jejího koncertu tvořila stará i novější anglická a americká hudba. Celá aktualita »

Klavírní koncert ZUŠ opavského regionu

V pondělí 13. května v 16.30 se v aule CKO na Beethovenově ulici č. 1 konal Klavírní koncert talentovaných žáků ZUŠ opavského regionu.

Absolventské koncerty 2013

Veřejný absolventský koncert Aleny Juřenové a Moniky Pospíšilové - zpěv, 9. 5. 2013, 18 hodin, Aula CKO. Celá aktualita »

Koncert studentů klavírního oddělení

Ve čtvrtek 2. května 2013 v 18:00 hodin pořádala CKO v Aule školy na Beethovenově ul. č. 1 v Opavě koncert studentů klavírního oddělení. V programu zazněla díla F. Chopina, S. Rachmaninova, S. Prokofjeva, A. Skrjabina a dalších autorů. Celá aktualita »

Koncert studentů řízení sboru

V pondělí 29. dubna 2013 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů řízení sboru CKO. V podání pěveckých sborů školy a pod vedením pedagogů a studentů oddělení řízení sboru zazněla díla barokní, romantické a moderní sborové literatury. Celá aktualita »

Varhanní koncerty studentů v Opavě

Druhý letošní varhanní koncert studentů proběhl ve čtvrtek 25. 4. 2013 v 17 hodin v Sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Zazněla díla staré hudby i romantických a moderních autorů. První z letošních varhanních koncertů studentů Církevní konzervatoře Opava proběhl 21. 3. 2013 v 17 hodin rovněž v KPB. Celá aktualita »

Koncert studentů pěveckého oddělení

Ve středu 17. dubna 2013 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů pěveckého oddělení. Celá aktualita »

Benefice pro Ugandu

V pondělí 15. dubna 2013 v 17.00 hodin se v Aule CKO na Beethovenově ulici v Opavě uskutečnila prezentace o misiích v africké Ugandě a "Benefiční koncert pro Ugandu". V programu koncertu vystoupili studenti a pedagogové opavské konzervatoře. Celá aktualita »

Koncert studentů dechového a strunného oddělení

V úterý 9. 4. 2013 v 18 hodin proběhl v Aule CKO na Beethovenově ul. 1 v Opavě Koncert studentů dechového a strunného oddělení CKO. Celá aktualita »

3. ročník Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR

Ve středu 27. března 2013 se studenti hry na varhany v CKO Anežka Lukšová a Václav Stoklasa zúčastnili 3. ročníku Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR v Pardubicích. I tento ročník zaznamenával Český rozhlas Vltava. První ročník Přehlídky se konal v roce 2011 v KPB v Opavě, druhý ročník ve chrámu sv. Mořice v Olomouci.

F. A. Rössler-Rosetti: Der Sterbende Jesus

Ve středu 27. března 2013 ve 20 hodin vysílal Český rozhlas 3 Vltava v přímém přenosu bruntálské uvedení oratoria Der Sterbende Jesus Františka Antonína Rösslera - Rosettiho (1746/1750-1792) v podání studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava a souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga. Novodobou českou premiéru díla v kostele sv. Václava v Opavě uvedla konzervatoř 23. října 2012. Partitura skladby (dobový opis) byla nalezena a identifikována muzikoložkou a pedagožkou konzerva... Celá aktualita »

DODATEK K DIPLOMU EUROPASS

EuropassCírkevní konzervatoř bezplatně poskytuje svým absolventům evropský dodatek diplomu, tzv. EUROPASS na vyžádání v češtině i v angličtině. Cílem je usnadnit absolventům pokračování ve studiu na školách v zahraničí a najít práci odpovídající jejich kvalifikaci a zkušenostem.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava