Aktuality - archiv

Studenti na interpretačním kurzu v Německu

Ve dnech 22. - 26. září 2015 se čtyři vybraní studenti CKO zúčastnili Varhanního interpretačního kurzu v Německu v oblasti Luebben-Niederlausitz na deseti historických nástrojích z období baroka a romantismu s prestižními lektory z ČR, SRN a Polska.

Vystoupení na vernisáži Slezského zemského muzea

Studenti a pedagogové opavské konzervatoře vystoupili v úterý 15. září 2015 v 17 hodin na vernisáži výstavy "Neklidné století - Abeceda literatury" v Památníku P. Bezruče v Opavě. Zněla zejména komorní hudba opavského autora 20. století V. Kálika. Více na: http://www.szm.cz/udalost/313/abeceda-literatury.html

Přednáška a workshop španělské sopranistky Marty Maria Infante

Ve čtvrtek 10. 9. ve 14.30 hodin se v Aule CKO uskutečnila přednáška a workshop španělské sopranistky Marty Maria Infante s tématem „Interpretace španělské a italské barokní vokální hudby“.

Vystoupení na vernisáži Slezského zemského muzea

Studenti a pedagogové opavské konzervatoře vystoupili v úterý 1. září 2015 v 17 hodin na vernisáži výstavy "Neklidné století" ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Zazněla zejména komorní hudba opavského autora 20. století V. Kálika. Více na: www.szm.cz

Mše svatá při ukončení školního roku 2014/2015

Mši svatou v rámci ukončení školního roku slavil velmistr Řádu J. E. opat Dr. Bruno Platter OT společně se spirituálem školy P. Dr. Štefanem Bednárem OT a dalšími kněžími ve školní a Řádové kapli sv. Kříže v Opavě za přítomnosti představené Řádové provincie sester a zřizovatelek Církevní konzervatoře M. M. Mgr. Petry Daňové OT v pondělí 29. června 2015 ve 13 hodin. Účinkovali studenti a pedagogové konzervatoře.

Uvedení Mozartovy opery Bastien a Bastienka

Studenti a pedagogové CKO účinkovali v představení opery Bastien a Bastienka, KV 50/46b od Wolfganga Amadea Mozarta. Uvedena byla v Loutkovém divadle v Opavě ve dnech 16. a 17. června 2015 (úterý a středa) od 18 hodin.

5. ročník Přehlídky varhaníků, Brno 2015

Ve čtvrtek 11. června 2015 vystoupili studenti CKO Martin Kordas a Václav Stoklasa na 5. ročníku Varhanní přehlídky konzervatoří ČR pořádaném Konzervatoří Brno v tamním Jezuitském kostele a v Katedrále sv. Petra a Pavla. První ročník Varhanní přehlídky pořádala Církevní konzervatoř Opava v roce 2011 ve varhanním sálu opavské Knihovny Petra Bezruče, druhý se konal ve chrámu sv. Mořice v Olomouci, třetí ročník v Konzervatoři Pardubice a čtvrtý v Konzervatoři Ostrava. Více informací o Varhanní přeh... Celá aktualita »

Bonifantes Opavienses na opavském abonentním koncertu

Ve středu 29. dubna 2015 v 19 hodin vystoupila gregoriánská schola CKO Bonifantes Opavienses pod vedením Lukáše Kubenky na opavském abonentním koncertu v Konkatedrále Panny Marie. Na varhany hrál Petr Rajnoha.

Jarní koncert oddělení řízení sboru ve spolupráci se ZUŠ B. Martinů v Havířově a ZUŠ V. Kálíka v Opavě

V úterý 28. dubna 2015 v 17:30 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 ve spolupráci se ZUŠ B. Martinů v Havířově a ZUŠ V. Kálika v Opavě Koncert oddělení řízení sboru a dirigování CKO a hostů z havířovské a opavské ZUŠ. V podání pěveckých sborů školy a pod vedením studentů oddělení řízení sboru a dirigování i v podání hostů ze ZUŠ zazněla především díla barokní, romantické a soudobé sborové a komorní literatury.

Koncert studentů pěveckého oddělení

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů pěveckého oddělení.

Absolventské koncerty 2015

Letošní veřejné absolventské koncerty v CKO: 8. 4. 2015, 17 hodin, Aula CKO - Absolventský koncert Marie Čížkové - zpěv, 16. 4. 2015, 18 hodin, Knihovna P. Bezruče - Absolventský koncert Lenky Malounkové - hra na varhany, 20. 4. 2015, 17 hodin, Konkatedrála Panny Marie - Absolventský koncert Zdeňky Dulajové - řízení sboru a Václava Stoklasy - hra na varhany.

Koncert studentů klavírního a kompozičního oddělení

Ve středu 15. dubna 2015 v 18:00 hodin pořádala CKO v Aule školy na Beethovenově ul. č. 1 v Opavě koncert studentů klavírního a kompozičního oddělení. V programu zazněla především díla romantických a moderních autorů.

8. ročník festivalu Máme rádi baroko

Úterý 31. března 2015, Církevní konzervatoř Opava. Nesoutěžní koncertní přehlídka se uskutečnila v den 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha (podle dnes platného kalendáře). Je určena žákům a pedagogům základních a středních uměleckých škol, kteří s oblibou hrají či zpívají skladby barokních mistrů. V prostorách školy jsou k dispozici klavíry, cembala i varhany. Jednotlivá vystoupení sólistů či souborů ZUŠ by neměla přesáhnout 5 minut, studentů konzervatoří a pedagogů pak 8 minut. Podle... Celá aktualita »

Koncert studentů dechového a strunného oddělení

Ve středu 25. 3. 2015 v 18 hodin se na půdě Auly CKO na Beethovenově ul. 1 v Opavě odehrál Koncert studentů dechového a strunného oddělení CKO.

Koncert pro Matici slezskou

V pondělí 23. března 2015 v 16 hodin studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava účinkovali na koncertě pro Matici slezskou v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici číslo 1 v Opavě.

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava