Aktuality - archiv

Kurzy gregoriánského chorálu s Davidem Ebenem

Církevní konzervatoř Opava (CKO) uspořádala ve svých prostorách ve dnech 14. a 15. dubna 2016 tradiční Kurzy gregoriánského chorálu, jehož lektorem byl již podruhé přední český odborník na středověkou hudbu a gregoriánský chorál, zakladatel a umělecký šéf prestižního souboru Schola Gregoriana Pragensis, pan David Eben. Do Opavy se v polovině dubna sjeli kurzisté ze všech koutů České republiky – nejčastěji z hudebních akademií, konzervatoří i základních uměleckých škol. CKO tak navazuje na dlo... Celá aktualita »

6. ročník Varhanní přehlídky konzervatoří ČR

Ve středu a ve čtvrtek 13. a 14. dubna 2016 studentky CKO Kateřina Filková a Alžběta Kubátová vystoupily na 6. ročníku Varhanní přehlídky konzervatoří ČR, pořádané Konzervatoří Kroměříž v tamním kostele sv. Mořice a v konzervatoři. První ročník Varhanní přehlídky pořádala Církevní konzervatoř Opava v roce 2011 ve varhanním sálu opavské Knihovny Petra Bezruče, druhý se konal ve chrámu sv. Mořice v Olomouci, třetí ročník v Konzervatoři Pardubice, čtvrtý v Konzervatoři Ostrava, pátý pořádala Konzer... Celá aktualita »

Den z Opavy, přímý přenos Českého rozhlasu - stanice Vltava

V sobotu 9. dubna 2016 od 17.00 žáci a pedagogové Církevní konzervatoře Opava, smíšený pěvecký sbor konzervatoře Laudate Dominum (sbormistr Jiří Sikula) ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka v rámci Dne z Opavy účinkovali v přímém přenosu Českého rozhlasu - stanice Vltava. V opavském dominikánském kostele sv. Václava (Dům umění) zaznělo dílo Dixit Dominus, RV 595 Antonia Vivaldiho.

Festival barokní hudby „Máme rádi baroko“

Církevní konzervatoř Opava pořádala již 9. ročník festivalu barokní hudby, který je každoročně zahájen v den narození J. S. Bacha (podle dnes platného kalendáře). Organizace přešla v letošním roce pod hlavičku opavské konzervatoře, která doposud figurovala v roli spolupořadatele festivalu. Ten založil a vybudoval ředitel ZUŠ Háj ve Slezsku, klavírista, pedagog a hudební publicista Petr Hanousek. Festival byl rozdělen do dvou bloků: nesoutěžní přehlídky a interpretačních kurzů. Nesoutěžní přehlíd... Celá aktualita »

Klavírní recitál Alice Rajnohové

V rámci letošního Cyklu abonentních koncertů proběhl Klavírní recitál pedagožky JAMU Alice Rajnohové. Koncert se konal v úterý 22. března 2016 v 18 hodin v Aule Církevní konzervatoře na Beethovenově ul. 1 v Opavě. Na programu: Beethoven, Chopin, Schumann. Celá aktualita »

Koncert pro Matici slezskou

Ve čtvrtek 17. března 2016 v 16 hodin studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava účinkovali na koncertě pro Matici slezskou v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici číslo 1 v Opavě.

Vystoupení na prezentaci knihy a vernisáži výstavy Slezského zemského muzea

V úterý 15. března v 17 hodin studenti a pedagogové opavské konzervatoře účinkovali na vernisáži výstavy Krása a tajemství starého Nizozemí ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Ve středu 3. února 2016 v 17 hodin vystoupili na prezentaci knihy Ondřeje Haničáka Renesanční domy moravsko-slezského pomezí ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Zněla zejména hudba anglických a nizozemských renesančních autorů. Více na: www.szm.cz Celá aktualita »

KOMORNÍ KONCERT HOUSLISTY JANÁČKOVY FILHARMONIE A PEDAGOGA KONZERVATOŘE ROMANA MŽIKA A HOSTŮ

Konzervatoř pořádala KOMORNÍ KONCERT HOUSLISTY JANÁČKOVY FILHARMONIE A PEDAGOGA KONZERVATOŘE ROMANA MŽIKA A HOSTŮ. Hosty byli Alena Ondrišíková – viola a Lukáš Michel – klavír. Koncert se konal v úterý 23. února 2016 v 18 hodin v Aule Církevní konzervatoře na Beethovenově ul. 1 v Opavě. Na programu: Mozart, Schubert, Martinů, Fischer a další. Celá aktualita »

Klavírní koncert Miroslava Míče

V Církevní konzervatoři proběhl Klavírní koncert Miroslava Míče ve čtvrtek 4. února 2016 v 16 hodin. Aula konzervatoře, Beethovenova 1, Opava. Program v příloze. Celá aktualita »

ADVENTNÍ KONCERT OPAVA

Adventní koncert Církevní konzervatoře Opava v rámci 12. ročníku Cyklu adventních koncertů se konal ve čtvrtek 17. prosince 2015 v 18.00 hodin v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Zněla mimo jiné díla staré hudby autorů jako Scheidt, Bach, ale i Plánický či Vivaldi. Účinkovaly pěvecké sbory konzervatoře, sólisté z řad studentů, pedagogové i hosté. Stěžejním dílem koncertu byl Dixit Dominus, RV 595 Antonia Vivaldiho. Jde o dílo esenciálně spjato s adventní duchovností vyjádřující mysti... Celá aktualita »

Koncert pedagogů konzervatoře v chrámu sv. Ducha

V úterý 24. listopadu pedagogové opavské konzervatoře účinkovali na koncertu duchovní hudby v minoritském chrámu sv. Ducha v Opavě. Koncert byl součástí letošní nové abonentní řady konzervatoře. Cena abonentky: 320,- Kč Vstupné na jeden koncert: 100,- Kč Důchodci, studenti a děti - celý cyklus: 200,- Kč Vstupenky lze objednat na: info@konzervator.cz nebo na tel. č. 731 625 797. Celá aktualita »

Studijní zájezd studentů a pedagogů CKO do Velké Británie

Ve dnech 25. října až 1. listopadu 2015 se uskutečnil studijní zájezd studentů a pedagogů CKO do Velké Británie (Londýn a okolí) v rámci projektu podpořeného EU s názvem "Podpora vzdělávání v Církevní konzervatoři Opava".

Klavírní recitál Jana Šimandla

V úterý 20. října 2015 v 18 hodin v Aule CKO koncertoval úspěšný mladý klavírista a pedagog opavské konzervatoře Jan Šimandl. V programu jeho sólového recitálu zazněla díla F. Chopina, F. Liszta a M. Musorgského. Akce se konala v rámci letošní nové abonentní řady konzervatoře. Cena abonentky: 320,- Kč. Vstupné na tento koncert: dobrovolné. Důchodci, studenti a děti - celý cyklus: 200,- Kč. Vstupenky lze objednat na: info@konzervator.cz nebo na tel. č. 731 625 797.

Koncertní zájezd pedagogů v Rakousku

Ve dnech 9. - 11. října 2015 absolvovali pedagogové Církevní konzervatoře Opava koncertní zájezd do Rakouska. V řádovém kostele sv. Michala ve městě Gumpoldskirchen provedli na koncertě a mši svaté díla duchovní hudby od období baroka až po romantizmus a modernu.

Vystoupení pěv. sboru CKO - 210 let Slezského divadla

Pěvecký sbor CKO Laudate Dominum vystoupí ve Slezském divadle Opava u příležetosti 210 výročí jeho založení 1. října 2015 v 19 hodin. Jste srdečně zváni!

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava