Aktuality - archiv

Absolventské koncerty

Církevní konzervatoř Opava i letos pořádala ABSOLVENTSKÉ KONCERTY. První z nich se uskutečnil ve čtvrtek 7. 4. 2011 v 18 hodin ve Sněmovním sále Minoritského kláštera v Opavě a představili se v něm Monika Juchnová (sólový zpěv) a Tomáš Kočan (sólový zpěv) za doprovodu Souboru barokní hudby Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka a také za klavírního doprovodu pedagogů konzervatoře. Oba absolventi studují v pěvecké třídě MgA. Zdeňka Kapla. Následoval hned v úterý 12. 4. 2011 ... Celá aktualita »

FRANZ LISZT: VIA CRUCIS

Církevní konzervatoř Opava získala grant na pořádání postního koncertu duchovní hudby, provedení díla Via Crucis od Franze Liszta pod záštitou primátora Statutárního města Opavy v opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Na přípravě koncertu se podíleli studenti a pedagogové Církevní konzervatoře. Termínem konání této duchovní a umělecké akce bylo pondělí 18. 4. 2011 v 18.00 v opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie.

1. ročník Přehlídky varhaníků českých konzervatoří

Ve dnech 22. a 23. března 2011 (úterý a středa) se v opavské Knihovně Petra Bezruče konal 1. ročník Přehlídky varhaníků českých konzervatoří. Přihlásili se studenti a pedagogové konzervatoří z Prahy, Brna, Ostravy, Českých Budějovic, Pardubic, Kroměříže, Olomouce a samozřejmě z Opavy. V příštím roce se Přehlídka bude konat v Olomouci.

Napsali o nás - LITEVSKÁ HUDEBNICE V OPAVĚ

Na Církevní konzervatoři Opava odezněl dne 8. 3. koncert a dne 9. 3. přednáška Prof. Giedré Lukšaité Mrázkové, pedagožky AMU Praha. Program koncertu byl sestaven z děl Bacha, Bendy, Mozarta a Štěpána. Za téma přednášky si p. Mrázková zvolila Bachovu klavírní tvorbu. Akce se potkala se zájmem studentů, pedagogů i hudbymilovné veřejnosti.

Inaugurace překladu Jeruzalémské Bible

Ve čtvrtek 10. 2. 2011 ve 13.30 proběhla v Sále Purkmistrů Obecního domu v Opavě inaugurace českého překladu Jeruzalémské Bible. Poprvé v historii byl v Opavě přítomen primas český a arcibiskup pražský, kterým je v současnosti Mons. Dominik Duka. Na události se svým vystoupením podíleli i studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava. Předvedli díla duchovní hudby evropského baroka.

NOVÝ Kurz gregoriánského chorálu

V září 2010 se uskutečnil první z šesti bloků nového běhu Kurzu gregoriánského chorálu, který má již v Církevní konzervatoři Opava tradici a s oblibou jej navštěvují všichni zájemci z řad studentů konzervatoří, studentů jiných středních a vysokých škol, farníci apod. Kurz vede benediktinský mnich a profesor na mnichovském Stätliche Hochschule - Frater Gregor Baumhof. Ve třech dnech každého bloku se účastníci kurzu intenzivně zabývají studiem praxe i teorie gregoriánského chorálu.... Celá aktualita »

KURZ BAROKNÍ HUDBY

Církevní konzervatoř Opava pořádá pro všechny zájemce o interpretaci barokní hudby Kurzy barokní hudby pod vedením badatele v oblasti staré hudby, cembalisty a dirigenta Ondřeje Macka a dalších odborníků. V termínu 11. - 13. 11. 2010 proběhla 1. část tohoto kurzu, další část se plánuje na jaro 2011. Zájemci - přihlášky zasílejte na info@konzervator.cz Více informací o hlavních oborech, náplni kurzu, tématech přednášek atd. vč. přihlášky do kurzu viz přiložené soubory... Celá aktualita »

Varhanní pozitiv

V listopadu 2009 proběhla slavností inaugurace nového varhanního pozitivu. Varhanní pozitiv Církevní konzervatoře Opava pochází z dílny olomouckého stavitele Vladimíra Sobotky. Jedná se o tzv. truhlový pozitiv, který byl postaven po vzoru barokních pozitivů. Je laděn v barokním netemperovaném ladění „Valotti. Je přenosný. Lze na něj provozovat sólovou varhanní hudbu období baroka i renesance, ale i moderny, případně romantismu. Varhanní pozitiv je nejen koncertním sólovým nástrojem. Jeho u... Celá aktualita »

Otevřeli jsme NOVÁ STUDIJNÍ ZAMĚŘENÍ

Církevní konzervatoř Opava (CKO) otevírá počínaje školním rokem 2010/2011 studium nových zaměření ve studijním oboru hudba: smyčcové nástroje, dechové nástroje a cembalo. Vyučují je renomovaní umělci - členové orchestrů a zkušení pedagogové, kteří jsou zárukou úspěšného napředování mladých hudebníků. Studijní plány nových oborů obsahují rovněž praxi ve staré hudbě, ať již na dechové anebo na smyčcové nástroje. V těchto oborech CKO plánuje pořádaní kurzů, seminářů a workshopů z oblasti star... Celá aktualita »

Rozhovor s paní ředitelkou Ing. Evou Bláhovou

Region Opavsko otiskl dne 26. 1. 2010 článek ... více viz příloha

Vystoupení gregoriánské scholy Bonifantes Opavienses ve Vladislavském sále Pražského hradu na setkání Benedikta XVI. s akademickou obcí ČR - Vladislavský sál Pražského hradu

Dne 27. 9. 2009 vystoupila gregoriánská schola CKO Bonifantes Opavienses pod vedením pedagoga školy Lukáše Kubenky ve Vladislavském sále Pražského hradu na setkání Benedikta XVI. s akademickou obcí ČR. ...spustit VIDEO