Aktuality - archiv

Varhanní koncerty studentů v Opavě

Druhý letošní varhanní koncert studentů proběhl ve čtvrtek 25. 4. 2013 v 17 hodin v Sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Zazněla díla staré hudby i romantických a moderních autorů. První z letošních varhanních koncertů studentů Církevní konzervatoře Opava proběhl 21. 3. 2013 v 17 hodin rovněž v KPB. Celá aktualita »

Koncert studentů pěveckého oddělení

Ve středu 17. dubna 2013 v 18 hodin proběhl v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici 1 v Opavě Koncert studentů pěveckého oddělení. Celá aktualita »

Benefice pro Ugandu

V pondělí 15. dubna 2013 v 17.00 hodin se v Aule CKO na Beethovenově ulici v Opavě uskutečnila prezentace o misiích v africké Ugandě a "Benefiční koncert pro Ugandu". V programu koncertu vystoupili studenti a pedagogové opavské konzervatoře. Celá aktualita »

Koncert studentů dechového a strunného oddělení

V úterý 9. 4. 2013 v 18 hodin proběhl v Aule CKO na Beethovenově ul. 1 v Opavě Koncert studentů dechového a strunného oddělení CKO. Celá aktualita »

3. ročník Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR

Ve středu 27. března 2013 se studenti hry na varhany v CKO Anežka Lukšová a Václav Stoklasa zúčastnili 3. ročníku Přehlídky varhaníků konzervatoří ČR v Pardubicích. I tento ročník zaznamenával Český rozhlas Vltava. První ročník Přehlídky se konal v roce 2011 v KPB v Opavě, druhý ročník ve chrámu sv. Mořice v Olomouci.

F. A. Rössler-Rosetti: Der Sterbende Jesus

Ve středu 27. března 2013 ve 20 hodin vysílal Český rozhlas 3 Vltava v přímém přenosu bruntálské uvedení oratoria Der Sterbende Jesus Františka Antonína Rösslera - Rosettiho (1746/1750-1792) v podání studentů a pedagogů Církevní konzervatoře Opava a souboru Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga. Novodobou českou premiéru díla v kostele sv. Václava v Opavě uvedla konzervatoř 23. října 2012. Partitura skladby (dobový opis) byla nalezena a identifikována muzikoložkou a pedagožkou konzerva... Celá aktualita »

DODATEK K DIPLOMU EUROPASS

EuropassCírkevní konzervatoř bezplatně poskytuje svým absolventům evropský dodatek diplomu, tzv. EUROPASS na vyžádání v češtině i v angličtině. Cílem je usnadnit absolventům pokračování ve studiu na školách v zahraničí a najít práci odpovídající jejich kvalifikaci a zkušenostem.

Koncert pro Matici slezskou

V úterý 19. 3. 2013 v 16 hodin účinkovali studenti a pedagogové Církevní konzervatoře Opava na koncertě pro Matici slezskou v Aule konzervatoře na Beethovenově ulici číslo 1 v Opavě. Celá aktualita »

Máme rádi baroko 2013

V průběhu 5. března 2013 od 9.00 až do pozdních odpoledních hodin se na půdě Církevní konzervatoře Opava ve spolupráci se ZUŠ Háj ve Slezsku odehrál šestý ročník přehlídky "Máme rádo baroko". Zúčastnili se jí mladí hudebníci a jejich pedagogové z mnoha hudebních škol České republiky. Přihlásit na další ročník se můžete e-mailem (zus.haj@volny.cz) do 31. 1. 2014, přesný termín bude zveřejněn. V dopise nebo příloze uveďte jméno žáka či členů souboru, jeho datum narození či průměrný věk, nástroj... Celá aktualita »

Reprezentační ples školy 2013

Církevní konzervatoř Opava pořádala devátý REPREZENTAČNÍ PLES v sobotu 26. ledna 2013 od 19 hodin v prostorách konzervatoře, ul. Beethovenova 1, Opava. Více v přiložené pozvánce.

Adventní koncerty 2012

Církevní konzervatoř Opava uskutečnila i letos tradiční adventní koncerty, které každoročně na sklonku roku realizuje ve městech Moravskoslezského regionu. V letošním roce zavítali účinkující studenti a pedagogové školy se svými hosty (např. z Janáčkovy filharmonie) do Ostravy, Krnova a Bolatic. Výjimkou byla předvánoční Vídeň, kam konzervatoř zajíždí se svým programem pravidelně na pozvání velmistra Německého řádu. Poslední koncert cyklu se uskutečnil v Opavě. Opěrný pilíř dramaturgie letošních... Celá aktualita »

ADVENTNÍ KONCERT OPAVA

Církevní konzervatoř Opava pořádala tradiční Adventní koncert v Opavě. Uskutečnil se ve středu 19. 12. 2012 v 18 hodin v Konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Program a plakát v příloze. Celá aktualita »

KLAVÍRNÍ RECITÁL Marka Keprta

Církevní konzervatoř Opava pořádala ve středu dne 12. prosince 2012 v 18 hodin v aule Církevní konzervatoře Opava Klavírní recitál pedagoga, klavíristy a skladatele MgA. Marka Keprta, Ph.D. Plakát v příloze. Celá aktualita »

Články v tisku a reportáže České televize - F. A. Rössler-Rosetti: Der Sterbende Jesus

23. října 2012 v 18 hodin uvedla Církevní konzervatoř Opava v kostele sv. Václava v Opavě novodobou českou premiéru oratoria Der Sterbende Jesus Františka Antonína Rösslera - Rosettiho (1746/1750-1792). Partitura díla (dobový opis) byla nalezena a identifikována muzikoložkou a pedagožkou konzervatoře Mgr. Markétou Wiesnerovou na řádové faře v Bruntálu, posléze zrekonstruována pedagogy konzervatoře MgA. Zdeňkem Kaplem a PhDr. Arturem Sommrem. Ačkoliv existuje tištěné vydání díla (Renaissance Mus... Celá aktualita »

Dny otevřených dveří

Další ze Dnů otevřených dveří proběhly na CKO ve čtvrtek 11. října 2012 a ve středu 7. listopadu 2012 od 10 do 16 hodin. Prezentace školy byla zahájena koncertem studentů v 10:00 hod v koncertní aule školy, následovalo představení jednotlivých oborů studia, prohlídka budovy školy vč. domova mládeže. Zájemci o studium měli rovněž možnost využít nezávazných konzultací s pedagogy hlavních oborů. Pro osobní návštěvu zájemců o studium více informací na tel. č. 731 625 797 nebo e-mailem: zastupce@ko... Celá aktualita »

© 2003-2018 Církevní konzervatoř Opava